loading...
0 shopping_cart

Wykorzystania magnesów w naszym powszednim życiu.

W czasie dnia sporo razy spotykasz się z magnesami często nie mając tego świadomości. Odgrywają one znaczącą funkcję w szerokiej rodzinie akcesoriów, od zwykłych maskotek, laptopów czy kart kredytowych po profesjonalne narzędzia choćby aparat do rezonansu magnetycznego. Wielkość magnesów waha się od zaledwie widocznych drobinek po industrialne potwory ważące tony. Owe wielkie są zdecydowanie dostrzegalne, te niewielkie często pochowane są wewnątrz rozlicznych narzędzi gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych bądź handlowych, wykonując oczywistą pracę w ciszy i będąc przy tym zupełnie niewidzialnymi.

Komputery i elektronika.

W komputerach stosuje się magnesy do zapisywania informacji na przykład na kartach pamięci. Magnesy zmieniają położenie materiału magnetycznego na nośniku danych w segmentach, które potem prezentują binarne dane. Następnie komputer czyta profil ze wszystkich zapisanych segmentów materiału magnetycznego i przetwarza je na dane rozpoznawalne dla każdego użytkownika. W miniaturowych głośnikach znajdujących się w laptopach, telewizorach , a także radiach też stosuje się magnesy. Zainstalowana w głośniku cewka z drutu i magnes przetwarzają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Magnesy są wszędzie.

Magnesy demonstrują bogaty repertuar wdrożeń w wielu branżach przemysłu. W generatorach elektrycznych wymieniają energię mechaniczną w elektryczność, zarazem silniki elektryczne stosują magnesy do zmiany elektrycznej energii z powrotem w energię mechaniczną. W czasie odzysku elektromagnesy w żurawiach łapią i przenoszą duże elementy metalu, a niektóre ważące tysiące kilogramów. Kopalnie korzystają z magnetycznych separatorów do oddzielania potrzebnych rud metali od rozbitej skały. W przemyśle spożywczym owe magnetyczne separatory likwidują małe kawałki metalu ze zbóż oraz różnych drobnoziarnistych ewentualnie płynnych towarów spożywczych. Hodowcy bydła używają magnesów do wychwytywania kawałków metalu, które czasami krowy mogą skonsumować w karmie. Krowa połyka magnes razem z jedzeniem. To bynajmniej nie jest żart. Magnes poruszając się przez organizm zwierzęcia wyłapuje okruszyny metalu.

Magnesy w służbie zdrowia.

Magnesy trafiają się w poszczególnych często stosowanych urządzeniach medycznych, takich jak maszyny do rezonansu magnetycznego. Stosują one mocne pole magnetyczne do uzyskiwania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, eksploatując sygnał do sporządzenia silnego, dokładnego obrazu kości, narządów i innych tkanek. Magnes w urządzeniach tego typu jest niezwykle silny - tysiące razy mocniejszy niż typowe magnesy domowe. Szczególnym przeznaczeniem medycznym magnesów jest usuwanie nowotworów. Lekarz wstrzykuje wrażliwy magnetycznie roztwór w rejon nowotworu , a potem korzysta z mocnego magnesu do wyzwalania energii termicznej w przestrzeni zainfekowanej. Wysoka temperatura zabija komórki nowotworowe bez strat dla zdrowych narządów.

Magnes w gospodarstwie domowym.

Chociaż może być to dla Was nie widoczne, ale w waszym mieszkaniu spotkać możecie sporo magnesów. Na lodówkach magnesy podtrzymują notatki, otwieracze do butelek tudzież osobiste małe pamiątki przyczepiane na metalowych drzwiach lodówki. Kompas przenośny obraca igłę magnetyczną, aby pokazać drogę na północ. Czarny pasek magnetyczny z tyłu karty kredytowej gromadzi personalia w identyczny sposób, jak twardy dysk komputera. Odkurzacze, roboty kuchenne i pralki mają silniki elektryczne, które działają dzięki zastosowaniu magnesu. Magnesy odnajdziecie w telefonach, alarmach do wrót i w modelach samochodów. Świat wokół nas jest cały pełen magnesów.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasz firmowy serwis https://elektrownie-tanio.net już nie wspiera przeglądarki Internet Explorer. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Mozilla Firefox, Microsoft Edge albo Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube