Kiedy trzymasz w dłoniach magnesy, pamiętaj, aby trzymać dłonie daleko od siebie..
Praca musi odbywać się na metalowym stole lub na powierzchni magnetycznej. Magnesy neodymowe muszą być tam, gdzie je ustawisz oraz nie "poleciały" jednocześnie do innych.
Dzieci pod żadnym pozorem nie powinny używać magnesów neodymowych do zabawy.
Pamiętaj, aby Twoje magnesy były przetrzymywane co najmniej 20 cm od newralgicznych urządzeń elektrycznych oraz pamięci masowych.
Magnesy neodymowe utrzymują swoje właściwości magnetyczne przez dziesięciolecia w przypadku, gdy będziemy się obchodzić z nimi należycie.
Jeżeli chcesz zmniejszyć ból, wówczas zalecane jest przyłożenie lodu do ściętej skóry. W przypadku większych magnesów urazy tego typu mogą być silne.
Nie należy wiercić, ani podgrzewać magnesów neodymowych.
W celu oddzielenia magnesów należy chwycić zewnętrzny magnes oraz wysunąć go ze stosu i sprawnie pociągnąć.
Jeżeli sobie zrobisz krzywdę oczywiste jest że, jeżeli pojawią się poważne obrzęki, wtedy należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.
W sytuacji pracy z magnesami należy nosić okulary ochronne i rękawice robocze (w razie konieczności).
Powinieneś utrzymywać magnesy z neodymu w odpowiedniej odległości od portfela, komputera oraz telewizora.
Mocne pola magnetyczne emitowane przez magnesy neodymowe mogą uszkodzić nośniki magnetyczne, takie jak dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne takie urządzenia. Mogą również zniszczyć telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w pobliżu urządzeń elektronicznych.
Powłoka magnesu wytwarzana jest z niklu, a co za tym idzie należy uważać na alergię.
Badania wykazują niewielki odsetek osób cierpiących na alergię na niektóre metale, w tym nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie i wysypka skórna. Jeśli masz alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki lub unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.
Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Po pokruszeniu na proszek bądź pył, materiał ten jest bardzo łatwopalny.
magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w dużych temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoje właściwości nawet w temperaturze 80 °C albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie w zależności od rodzaju, kształtu i wykorzystania danego magnesu.
Korozja dopada magnesy neodymowe po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Powłoka niklowa pokrywająca magnesy z neodymu zapewnia ochronę ich wielu zastosowań. Pamiętaj, że neodymowe magnesy nie są wodoodporne. W obecności wilgoci będą rdzewieć lub korodować. W czasie ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji bądź utraty siły magnetycznej.
Magnesy neodymowe są najpotężniejszymi magnesami, jakie zostały stworzone. Ich moc może Ciebie zszokować.
Poczytaj informacje na naszej witrynie jak właściwie wykorzystywać magnesy neodymowe oraz stronić znacznych uszkodzeń ciała, i również by przypadkowo nie uszkodzić magnesów.
Magnesy nie powinny znajdować się w pobliżu osób z rozrusznikiem serca.
neodymowe magnesy wytwarzają mocne pole magnetyczne. Skutkiem tego jest zakłócanie pracy symulatora serca. Dochodzi do tego, gdyż tego typu urządzenia posiadają funkcję jego dezaktywizacji w polu magnetycznym.
Magnesy są zdolne do przyciągania siebie nawzajem, zaciskania skóry i powodowania znacznych obrażeń.
Magnesy będą pękać lub się kruszyć przy nieostrożnym łączeniu się do siebie. Nie możesz ich zbliżać do siebie. W odległości mniejszej niż 10 cm należy trzymać nader mocno.
Nie dawaj neodymowe magnesy dzieciom.
neodymowe magnesy nie są zabawkami. Nie możesz pozwolić, by stały się zabawką dla dzieci. W przypadku niewielkich magnesów może dojść do ich połknięcia i następnie zadławienia. W takiej sytuacji konieczna jest operacja w celu ich usunięcia. W najgorszym wypadku może dojść do zgonu.
Neodymowe magnesy są bardzo łamliwe, będą pęknąć oraz się kruszyć.
Magnesy neodymowe charakteryzują się znaczną kruchością. Neodymowe magnesy zrobione są z metalu i pokryte błyszczącym niklem, lecz nie są tak trwałe jak stal.
W chwili kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe kawałki, które się odłupały od magnesu z wielką prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Dlatego pamiętaj, o ochronie oczu.
Koniecznie trzymaj magnesy neodymowe z dala od GPSa oraz telefonu.
magnesy neodymowe są źródłem mocnego pola magnetycznego, które jest przyczyną zaburzeń w magnetometrach oraz kompasach używanych w nawigacji i wewnętrzne kompasy urządzeń takich jak telefony i nawigacja GPS.
Formularz kontaktowy indeterminate_check_box
Preferowana forma kontaktu