loading...
0 shopping_cart

W jaki sposób zabezpieczać powierzchnię neodymowych magnesów?

Jednym z podstawowych składników magnesów neodymowych rzecz jasna jest neodym. Fizyczne właściwości neodymu są niesamowite, lecz z uwagi na dużą reakcyjność ten meta w krótkim czasie ulega utlenieniu, a co za tym idzie może ulec zniszczeniu.

Dlatego też zewnętrzną powierzchnię magnesu pokrywa się powłoką zabezpieczającą, której rolą ma być wyeliminowanie działania zawartego w powietrzu tlenu. Do skutecznej ochrony powierzchni magnesu wystarczą powłoki posiadające grubość od kilku do kilkunastu mikrometrów, co naprawdę nie jest dużo.

Dzięki temu mogą one spełniać swoją rolę ochronną, a dodatkowo nie w żaden sposób nie wpływają na siłę przyciągania.

Najbardziej popularnym materiałem stosowanym do ochronnych powłok jest połączenie miedzi i niklu, tego typu rozwiązanie także będzie najkorzystniejsze z uwagi na ekonomię. Świetne parametry mają także cynkowe powłoki - one z kolei są trwałe, wytrzymałe i odporne na ścieranie. Różne przemysłowe gałęzie czy też zabawki to tylko niektóre z zastosowań magnesów neodymowych posiadających tego typu powłoki.

Złota, epoksydowa, miedziana - materiały tego typu też stosuje się jako powłoki, lecz nie sprawdzą się w przedstawionych powyżej zastosowaniach. Są one dość delikatne, więc ich rola jest przede wszystkim dekoracyjna.

Samo naniesienie ochronnej powłoki na magnetyczny materiał nie stanowi trudnego procesu, wykorzystuje się do tego kilka metod. Dobrze wykonana powłoka ochronna zabezpieczy magnetyczny materiał na wiele lat, lecz niedociągnięcia przy nakładaniu będą powodować odpryśnięcia i łuszczenie.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasz firmowy serwis https://elektrownie-tanio.net nie obsługuje IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Mozilla Firefox, Microsoft Edge albo Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube