loading...
0 shopping_cart

Czemu rosną ceny magnesów NdFeb? Powodem są wysokie ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku widoczny jest regularny dynamiczny wzrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odkłada się to na wartościach magnesów NdFeB, a w następstwie na cenach wszelakich towarów konstruowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto poniektóre z rozpoznanych czynników takiej sytuacji...

  • Kierownicze sterowanie Chińskiego Rządu poziomem wycen minimalnych bez ujęcia rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co nienaturalnie podnosi wycenę minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednakże znaczne koszty ochrony środowiska, które związane są z aktualnymi normami, ważnymi od czerwca 2017 roku. Znacznie odczuwalne w niedziałających obecnie, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie mają rywali w branży wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeśli idzie o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich tylko umacnia monopolistyczną kondycje Chin, natomiast ograniczona podaż w porównaniu do rosnącego zapotrzebowania dopuszcza sposobność podnoszenia odpłatności bez ograniczeń.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W reakcji na okoliczności na rynku sugerujemy:

  • Przeprowadzić analizy aktualnych oraz najbliższych planów ażeby móc w maksymalnym zakresie zaplanować zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Skup prewencyjny dużej dozy magnesów co uchroni nas przed przyszłym skokiem cen, a dodatkowo umożliwi nam subtelniejszą strategię podwyżek cen naszego wyrobu nie odczuwalną istotnie dla własnych ewentualnych odbiorców.
  • Rozpatrzenie zastąpienia magnesów użytkowanych do tej chwili magnesami o słabszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Trzeba dysponować wiedzą, iż obecny rynek handlu magnesami zdecydowanie zredukował czasy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie mogą stać się zasadą więc będzie to miało bezpośredni wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona elektrownie-tanio.net nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube