loading...
0 shopping_cart

Dlaczego rosną ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są wygórowane ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku widoczny jest systematyczny znaczny progres cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, i w następstwie na wycenach wszystkich towarów wytwarzanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto poniektóre z stwierdzonych czynników takiej koniunktury...

  • Centralne sterowanie Chińskiego Rządu zakresem stawek podstawowych bez ujęcia rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co sztucznie podnosi wartość minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednak wysokie koszty osłony środowiska, które związane są z aktualnymi wytycznymi, ważnymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie odczuwalne w niedziałających obecnie, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie odczuwają oponentów w branży wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza jeśli chodzi o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich wyłącznie umacnia monopolistyczną kondycje Chin, a ograniczona oferta w stosunku do wzrastającego zbytu daje szansę podwyższania cen bez ograniczeń.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W reakcji na okoliczności na rynku doradzamy:

  • Przeprowadzić badania bieżących oraz przyszłych planów aby móc w pełni obliczyć zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Zakup profilaktyczny maksymalnej dozy magnesów co ustrzeże nas przed spodziewanym wzrostem cen, a jednocześnie zapewni nam łagodniejszą procedurę podwyżek cen własnego towaru nie zauważalną tak bardzo dla bezpośrednich przyszłych nabywców.
  • Przemyślenie podmienienia magnesów stosowanych do obecnej pory magnesami o słabszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Trzeba mieć wiedzę, iż dzisiejszy rynek handlu magnesami znacznie zredukował czasy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w niedługim okresie potrafią stać się normą zatem będzie to miało bezpośredni wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, lecz nasz serwis https://elektrownie-tanio.net nie wspiera Microsoft IE. Zaktualizuj przeglądarkę na Mozilla Firefox, Microsoft Edge albo Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube