loading...
0 shopping_cart

Widać, że podnoszą się ceny NdFeb?

Od marca 2017 roku zauważalny jest stały dynamiczny progres kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelkich artykułów produkowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej poniektóre z poznanych powodów takiej okoliczności...

  • Decyzyjne zarządzanie Chińskiego Rządu zakresem stawek zasadniczych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co sztucznie podnosi wycenę minerałów.

  • Konieczne do poniesienia, ale znaczne koszty ochrony środowiska, jakie związane są z nowymi zasadami, ważnymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie odczuwalne w niedziałających obecnie, wyczerpanych kopalniach.

  • Chiny obecnie nie odczuwają rywali w branży wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie jeśli idzie o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich jedynie wzmacnia monopolistyczną pozycje Chin, a niska podaż w porównaniu do wzrastającego popytu daje szansę windowania odpłatności bez utrudnień.

  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W odpowiedzi na okoliczności na rynku doradzamy:

  • Przeprowadzić badania obecnych oraz najbliższych projektów ażeby móc w maksymalnym zakresie obliczyć zamówienie na magnesy neodymowe.

  • Zakup prewencyjny znacznej ilości magnesów co ustrzeże nas przed ewentualnym skokiem cen, a zarazem zapewni nam subtelniejszą procedurę podwyżek cen naszego towaru nie dostrzegalną tak bardzo dla własnych kolejnych nabywców.

  • Rozważenie zamienienia magnesów użytkowanych do obecnej pory magnesami o niższej gęstości z wyższą temperaturą pracy.

  • Należy dysponować wiedzą, iż dzisiejszy rynek handlu magnesami znacznie skrócił czasy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w niedługim okresie potrafią stać się normą i będzie to miało bezpośredni wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasz firmowy serwis https://elektrownie-tanio.net już nie obsługuje Microsoft IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Mozilla Firefox, Microsoft Edge albo Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube