loading...
0 shopping_cart

Metody ochrony powierzchni magnesów neodymowych?.

Jednym z podstawowych składników magnesów neodymowych rzecz jasna jest neodym. Pierwiastek ten, mimo swoich niezwykłych parametrów, reaguje szybko i gwałtownie z tlenem zawartym w powietrzu, co może spowodować powstawanie uszkodzeń magnetycznego materiału.

Z tego też powodu powierzchnię magnesu z reguły się pokrywa ochroną powłoką, zadaniem której ma być odcięcie od dostępu tlenu znajdującego się w powietrzu. Do odpowiedniego zabezpieczenia zewnętrznej powierzchni magnesu odpowiednie będą powłoki o grubości do kilkunastu mikrometrów, co naprawdę nie jest dużo.

Przez to ich rola ochronna jest całkowicie spełniona, a poza tym tak niewielka warstwa nie wpływa na przyciąganie.

Aktualnie do wytwarzania ochronnych powłok wykorzystuje się na przykład połączenie niklu oraz miedzi, ten rodzaj materiału jest także ekonomiczny i cechuje się wysoką trwałością Cynkowe powłoki również charakteryzują się odpowiednią jakością, a jednocześnie wykazują dużą odporność na wszelakie zarysowania. Dzięki temu można je stosować w zastosowaniach przemysłowych, a także jako zabawki.

Inne często stosowane powłoki, czyli złota, miedziana i epoksydowa niestety nie będą się sprawdzały w tego typu zastosowaniu. Spełniają one przede wszystkim rolę dekoracyjną, ponieważ są stosunkowo delikatne i szybko ulegają uszkodzeniu.

Nałożenie ochronnej powłoki na powierzchnię magnesu nie jest bardzo skomplikowane, stosuje się w tym celu różne techniki. Odpowiednio wykonana powłoka będzie zabezpieczała magnes na wiele lat, ale ewentualne błędy podczas nakładania mogą spowodować łuszczenia czy odpryśnięcia.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasz firmowy serwis https://elektrownie-tanio.net już nie obsługuje Microsoft IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Mozilla Firefox, Microsoft Edge albo Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube